KATUSE ALUSKATTED

Katuse aluskatted kaitsevad katuse aluskonstruktsiooni.

 
Katuse aluskatted jagunevad hingavateks ja mittehingavateks aluskateteks. Õige valimine sõltub eelkõige katuse konstruktsioonist ning soovitavast tulemusest. Olulisim aspekt selle juures on katusekattest läbi pääsenud vee (kivi- või eterniitkatuse puhul) ja liigniiskuse (kondensatsioonivesi terasprofiilide puhul) ärajuhtimine.
 
Hingav aluskate tuleb tema eesmärgipäraseks kasutamiseks paigaldada alati vastu soojustust, et konstruktsioonis oleks loodud eeldused rõhuvahede tekkimiseks.

Mittehingava aluskatte puhul tuleb alati tagada piisav tuulutus aluskatte mõlemal küljel, sest sarnaselt katusekattega, kondenseerub ka aluskatte alumisele küljele niiskus. Seetõttu ongi oluline kasutada just katusekonstruktsiooni tarbeks toodetud aluskatet, mitte tavalist kilet. Aluskatte alumisel küljel on spetsiaalne vettimav kiht, mis hoiab ära kondensatsioonivee aluskattelt konstruktsiooni või soojustusse tilkumise. Ruukki pakub ja soovitab kasutada aluskatteid, mille alumine, kiudkangast kiht on toodetud tekstiili baasil. Turul on levinud ka soodsamad, tselluloosi baasil toodetud vettimava kihiga aluskatted, kuid selliste aluskatete vettimav kiht muutub aja kulgedes rabedaks ning eemaldub aluskatte küljest.

Sõltuvalt katusetüübist ja konstruktsioonist on ehitades oluline silmas pidada õigete lisatarvikute kasutamist. Ruukki aluskatetega on spetsiaalselt välja töötatud ka erinevad tihendid ja teibid, mis on tervikliku lahenduse saamiseks väga olulised. Kasutades Ruukki spetsialistide poolt välja töötatud ja efektiivselt toimivaid tarvikuid saame garanteerida katuse tervikliku toimimise!

Ruukki tootevalikust leiate neli erinevat aluskatet: hingavatest Ruukki 150FIX ja Ruukki 125FIX ning mittehingavatest Ruukki 50 Plus (endine Proof) ja Ruukki 30 (endine ROOFPROOF) katuse aluskattekiled.

Personaalse hinnapakkumise koostamiseks saada meile hinnapäring

katuse aluskatted hingav aluskate 150fix
katuse aluskatted mittehingav aluskate

Ülevaade aluskatete olulisematest näitajatest:

katuse aluskatted