PUR VAHT

vundamendi soojustamine pur vahuga

Halvasti soojustatud maja tähendab suuri küttekulusid!

MIS ON PUR VAHT?

PUR vaht on soojustusvaht, mida paigaldatakse spetsiaalse masinaga otse soojustatavale pinnale pritsides. Vaht nakkub hästi erinevate aluspindadega (puit, krohv, kivi, metall jt).

PUR vahu eeliseks võrreldes teiste soojustusmaterjalidega on selle omadus reaktsiooni tulemusel paisuda. Nii täidab PUR soojustus ka väikseimad praod ja tühimikud soojustatavas pinnas, kuhu oleks väga keeruline või lausa võimatu õhutihedalt paigaldada muid soojustusmaterjale. Tulemuseks on liitekohtadeta soojustus, mis püsib aja jooksul stabiilsena, ei vaju alla, tõmbu kokku ega nihku paigast.  Lisaks vähendab monoliitne vahukiht külmasildu ja stabiliseerib hoone konstruktsioone.

Võrreldes traditsiooniliste soojustusmeetoditega on PUR vahuga soojustamine oluliselt kiirem ja kliendi jaoks mugavam – objektil mingeid materjale ei ladustata ning pur vahu paigaldus võtab sõltuvalt soojustatava pinna suurusest aega keskmiselt 1-2 päeva, peale mida võib juba jätkata edasiste ehitus- ja renoveerimistöödega. Seega on kogu projekti oluline aja- ja raha kokkuhoid garanteeritud.

PUR vaht sobib kasutamiseks vundamendist katuseni – valida tuleb lihtsalt sobivat tüüpi vaht ja tulemuseks on kokkuhoid küttekuludelt. PUR vahud jagunevad  omadustest lähtuvalt kahte põhilisse gruppi: suletud ja avatud pooridega vahud.

SULETUD POORIDEGA PUR VAHT

Suletud pooridega PUR vaht on väga tugev isolatsioonimaterjal, mis ei vaja auru- ega tuuletõkke paigaldamist. Oma omadustelt on suletud pooridega vaht poole soojapidavam võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega ning seega paigaldatav tunduvalt õhema kihina saavutamaks tänapäeva nõuetele vastav soojapidavus. Ka ei vaja suletud pooridega PUR-vaht auru- ega tuuletõkke paigaldamist, kuna täidab need funktsioonid juba ise ära.

Vundamendi soojustamine on kogu hoone soojapidavuse alus! Korralikult soojustamata vundament on hoone üks suuremaid külmasildu. See jahutab põrandaid, tekitab vundamendi peal asuvates osades kondensaati, hallitust ja niiskuskahjustusi ning levitab seda edasi teistesse hoone konstruktsioonidesse. Seetõttu on just vundamendi soojustamisel eriti oluline pöörata tähelepanu piisavale soojapidavusele ja niiskuskindlusele.

Seega kui käsil on vundamendi soojustamine, siis suletud pooridega PUR vaht on selleks ideaalne materjal. Ka vanade maa- või paekivist vundamentide ja praguliseks muutunud maapealsete sokliosade soojustamiseks, kuna suletud pooridega vaht tungib paigaldades aluspinna väiksematessegi pargudesse ja tühimikesse. Nii tekib ilma liitekohtadeta väga tugev ja niiskuskindel soojustuskiht, mis lisaks soojapidavusele muudab tugevamaks ja stabiilsemaks ka vundamendi ja sokliosa enda.

Suletud pooridega PUR vaht sobib lisaks vundamentidele ja soklitele kasutamiseks erinevates kohtades: keldrite, põrandate, katuste, pööningute, fassaadide, angaaride jm erilahenduste soojustamisel. Välisseinu soojustades puudub vajadus eraldi tuuletõkke ja aurutõkke kile paigalduseks, mis omakorda aitab kokku hoida ehituskuludelt.

AVATUD POORIDEGA PUR VAHT

Avatud pooridega PUR vaht on suletud pooridega vahuga võrreldes kergem ja kohevam. Vahu mikropoorne struktuur laseb veeaurul liikuda, kuid ei seo vett endasse, tagades sellega piisava veeauru läbilaskvuse.

Avatud pooridega isolatsioonivaht sobib hästi puitkonstruktsioonist seinte ja katusealuste soojustamiseks, kuna jätab puidule võimaluse mängida ilma, et isolatsioonikihti tekiksid aja jooksul praod.

Avatud pooridega vaht on ka suurepärane heliisolaator, mistõttu on soovitav seda kasutada ka siseseintes ja vahelagedes.

 

PUR VAHU EELISED:

  • vähendab külmasildu
  • täidab praod ja tühimikud
  • tuulekindel
  • heli isoleeriv
  • ei vaju ega pragune
  • kiire paigaldus

PUR vahu hind:

Iga soojustatav objekt on erinev. Soojustuse lõpphind sõltub lisaks vahukihi paksusele mitmest tegurist nagu näiteks aluspinna omadustest, objektile ligipääsetavusest, eel- ja järeltööde mahust jne.

Et saada täpne ülevaade, milliseks kujuneb PUR vahu hind, saada meile hinnapäring, kuhu on võimalik soovi korral lisada objektist fotosid. Vajadusel võtame andmete täpsustamiseks ühendust või teostame tasuta objekti ülevaatuse.

Lisaks pakume võimalust finantseerida ehitus- ja renoveerimistöid LHV remondilaenu või ESTO remondilaenu abil.